13. 3. 2013 - Pavel Hlušička - putování s básníkem - problémy autismu. Zvláštní host: Anna Strunecká

Putování s básníkem -

- autismus, jeho sociální aspekty, problémy a náměty na řešení situace vlastním postojem.

Konala se ve středu 13. března, začátek byl v 18.30.

Vystoupil Pavel Hlušička – básník, hudebník (s pseudonymem Mnoháček Zgublačenko) a člověk, který léta žil v zajetí lehčí formy autismu (Aspergerův syndrom). Dnes na dobu, kdy žil v ústraní, vzpomíná s nadsázkou a dává do světa autismu nahlédnout pomocí příběhů, obrázků, písniček a vtipných říkánek. Je protagonistou projektu na podporu osvěty autismu – Putování s básníkem, jehož partnery jsou sdružení APLA Praha (Asociace Pomáhající Lidem s Autismem) a Adventor, o.s. – server autistické komunity. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Lidské zdroje a spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. V rámci tohoto projektu Pavel Hlušička uskutečnil pěší pouť do cca 40 měst a obcí okolo Prahy a v nich besedoval na téma autismus. Součástí projektu bylo i vystoupení v říčanské knihovně.

Host pořadu: Michal Roškaňuk, člen sdružení Adventor

Zvláštní host pořadu: Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc., autorka bestsellerů Doba jedová a Doba jedová 2. V říčanské knihovně představila svou novou knihu Varovné signály očkování, ve které nabízí srozumitelným a jasným způsobem vysvětlení mechanismů imunity a důsledků vakcinace. Knihu bylo možné na besedě zakoupit, prodej byl spojen s autogramiádou.