15. 12. 2016 - "Knihovna po zavíračce" - Vladimír Kořen - Před kamerou

Vánoční „zavíračka“ měla neobvyklého a velmi atraktivního hosta - osobnost známou z televizních pořadů – publicistu a moderátora Vladimíra Kořena. Vladimír Kořen je dlouholetým redaktorem České televize, specializuje se na vědu a přírodu a je znám svými pořady, jako jsou např. např. České hlavy, Planeta věda, Živé srdce Evropy, Tajemství vody a zejména Zázraky přírody, jehož atraktivitu zvyšují nejen pozvané celebrity, ale zejména divoké experimenty, které Vladimír Kořen na vlastní kůži podstupuje.

Vzhledem k vánoční době byl pořad stylově zahájen směsí koled, které na saxofon mistrovsky „vystřihl“ Honza Korbel.  Pak už to bylo na protagonistovi.

Návštěvníci očekávali, že se dozvědí více o zajímavém a pro většinu trochu tajemném prostředí masových médií, pár „veselých historek z natáčení“ apod. Nebyli zklamáni, mohli si vychutnat profesionalitu mistra slova. Ta se ostatně od televizního moderátora očekává. Kromě ní však měl pořad i to, o co se při našich „knihovnách po zavíračce“ snažíme – onu domáckou, neformální atmosféru. Ta Vladimíra Kořena inspirovala k zajímavému vyprávění nejen o televizních pořadech, ale i vlastních pohledech na nejrůznější témata (samozřejmě převládala ta spojená s přírodou) či ke vzpomínkám z dětství. Takže se pořad (také díky dotazům diváků) protáhl na cca dvojnásobnou dobu než je běžné a všichni (jistě včetně Vladimíra Kořena) odcházeli spokojeni.

Pořad byl zaměřen na uvádění Vladimíra Kořena jako moderátora, publicisty a milovníka vědy a přírody, tak, jak ho zná většina obyvatel ČR. Říčaňáci ho znají také v jiné roli – jako svého starostu. Takže ani otázky na starostování nechyběly, neměly však charakter debaty obyvatel se svým starostou o problémech města, ale byly zaměřeny spíše osobně a filosoficky.