16. 10. 2014 - Stanislav Motl - Mraky na Barrandovem


Tématem pořadu byla sláva a prokletí prvorepublikových filmových hvězd. Diváci se dozvěděli o životě nejslavnějších filmových hvězd jakými byli například Adina Mandlová, Lída Baarová, Nataša Gollová, Raoul Schránil, Svatopluk Beneš, Karel Hašler a další. Dozvěděli se o jejich činnosti v době nacistické okupace a také o době po roce 1945, kdy řada našich hvězd byla veřejně na ulicích lynčována českými spoluobčany, mnozí končili ve vězení a mnohým se zcela zhroutil život.

Součástí besedy a přednášky bylo také promítání filmu Mraky nad Barrandovem.

Pořad lze označit jako jeden z nejúspěšnějších v celé historii autorských čtení u nás. Zájem o něj byl obrovský, prostorová kapacita knihovny byla nedostatečná, diváci se tísnili kde to šlo. Stanislav Motl všechny nadchl jak svou erudicí a znalostmi, tak i velmi příjemným a přirozeným vystupováním.

Pořad byl pro nás dost náročný po technické stránce (zajištění promítání filmu, ozvučení apod.), avšak vše se podařilo dobře zajistit. Obtížné bylo jen prodírat se mezi návštěvníky, pokud bylo třeba něco upravovat na přístrojích ......