17. 9. 2014 - Malování na rynku

Jako každý rok, i letos se děti z Říčan a okolí sešly při zářijovém (17.9.) Malování na rynku. Letos se konal již osmnáctý ročník této populární akce, zvané také Galerie pod širým nebem. Děti při ní dostanou kreslící potřeby a zobrazují své představy o různých pojmech, objektech, jevech, o všem možném, podle tématu, které je zadáno. Záleží jen na nich, z jaké stránky dané téma uchopí. Letošní Malování bylo věnováno zvířatům – „Namaluj si zakrátko své oblíbené zvířátko". Zároveň také bylo součástí celoměstského projektu „Výtvarné dílny a artefakty". Tentokrát jsme měli štěstí na počasí, celý den bylo hezky a tak se mohlo malovat opravdu venku pod širým nebem na Masarykově náměstí - vloni se děti musely s malováním přesunout do knihovny, neboť hustě pršelo. Letos byla i účast rekordní, 585 dětí ze ZŠ a MŠ z Říčan a okolí.