18. 9. 2013 - Malování na rynku

Jako každý rok, i letos se děti z Říčan a okolí setkávají při zářijovém Malování na rynku. V roce 2013 se konal již sedmnáctý ročník této populární akce, zvané také Galerie pod širým nebem. Děti při ní dostanou kreslící potřeby a zobrazují své představy o různých pojmech, objektech, jevech, o všem možném, podle tématu, které je zadáno. Záleží jen na nich, z jaké stránky dané téma uchopí. Každý rok je jiné, někdy je voleno z oblasti pohádek, fantazie, jindy je zase velmi konkrétní, z reálného života. V minulých letech malovaly děti např. strašidla z hradů a zámků, ale také co se jim líbí na našem městě, své představy o životním prostředí, jak se jim líbí v knihovně či čím by chtěly být.Malování se tradičně běžně pořádá na Masarykově náměstí v Říčanech. Letos se konalo ve středu 18. září od 9 hodin. Je součástí celoměstského projektu „Výtvarné dílny a artefakty“ a souvisí též s Evropským týdnem mobility, do kterého je město Říčany zapojeno. Týden mobility je věnován propagaci bezpečné a ekologicky šetrné dopravy, udržitelného rozvoje a zdravého životního stylu. Na dopravu, ovšem v měřítku meziplanetárním až mezihvězdném, bylo zaměřeno i téma z naší knihovny “Pojďte s námi malovat, jak do vesmíru cestovat“. Akce se tradičně zúčastňují školy a školky z Říčan i z okolí. Počasí nám však letos nepřálo, a tak místo na náměstí děti malovaly přímo v knihovně. Náladu jim to však neubralo, ani doprovázejícím pedagogům. Účast byla opět velká a výsledkem byla spousta krásných maleb.