23. 11. 2016 - Vlastimil Vondruška

Dlouho očekávaný pořad se známým a úspěšným autorem (zejména) historických románů se uskutečnil ve středu 23. listopadu. Pořad byl vyjednán téměř 2 roky dopředu, neboť o Vlastimila Vondrušku je velký zájem a termíny v jeho kalendáři jsou dlouhodobě obsazené.

Vlastimil Vondruška napsal dosud více než 50 vědeckých studií a článků o dějinách hmotné kultury, deset knih vědeckých a populárně naučných, více než 20 historických románů pro dospělé a několik knih pro mládež. Je autorem divadelních her, spolupracuje s Českým rozhlasem, v němž pravidelně představuje zajímavé události z českých dějin a života lidí. Tvorba Vlastimila Vondrušky si získala mnoho příznivců, což mohou potvrdit i naše knihovnice. Jeho knihy patří k těm nejčastěji půjčovaným.

U nás představil jednu ze svých posledních knih „Oldřich z Chlumu – román a skutečnost“.

Očekávali jsme velkou návštěvnost a nebyli jsme zklamáni. Vlastimil Vondruška se projevil nejen jako úspěšný autor, ale i jako skvělý, přesvědčivý řečník a vyprávěč.