23. 3. 2017 - Tereza Boučková - autorské čtení


Na našem dalším autorském čtení jsme přivítali Terezu Boučkovou, autorku mnoha úspěšných románů, filmových scénářů a divadelních her. Za všechny jmenujme román Indiánský běh, scénáře k filmům Smradi a Zemský ráj to napohled a zejména autobiografický román - bestseller Rok Kohouta. Na něj navazuje román Život je nádherný, který autorka dopsala, resp. který právě vyšel právě v době našeho autorského čtení. Tento román byl hlavním tématem pořadu.

Pořad přilákal mnoho návštěvníků, knihovna byla zcela zaplněna. A Tereza Boučková nezklamala očekávání. Kromě čtení z románu Život je nádherný odpovídala na mnoho dotazů zvědavých návštěvníků.

V jejích dílech se ve značné míře odráží její život, který byl zajímavý, nevšední, rozhodně však ne lehký. Díky svému rodinnému backgroundu - prostředí kolem Charty 77 - to měla ve svém mládí složité, ale jednoduchý život neměla ani po změně režimu. Se vším se však vyrovnávala s grácií a noblesou, s filosofií "normálního", navýsost slušného, zodpovědného a vysoce inteligentního člověka. Tato filosofie je přítomna v jejích dílech a také v jejím projevu a vystupování, což charakterizovalo i říčanské autorské čtení a nadchlo přítomné návštěvníky.