28. 5. 2015 - Vernisáž výstavy "Dobré jitro z Bali"

„Dobré jitro z Bali“ - tak nazval svůj soubor fotografií p. Josef Zavřel, který vystavoval v prostorách naší knihovny, a to od čtvrtka 28. května do středy 3. července.

Soubor exponátů vznikl na základě autorova delšího pobytu na ostrově Bali a ve východní Jávě. Návštěvníka seznamuje nejenom s hlavními památkami tohoto nejnavštěvovanějšího indonéského ostrova, ale i s životem prostých lidí a v neposlední řadě s bohatostí a rozmanitostí přírody a zajímavými krajinnými panoramaty.

Bali není pouze turistickým rájem. Ostrov má, a v sobě nese, ducha jedinečného kulturního projevu. Je také přirozenou oblastí pro tropické druhy rostlin. Pohledy na terasy rýžových polí jsou nezapomenutelné.

„Ostrov Bali mě překvapil nejenom přírodními krásami, svou duchovní úrovní, ale i každodenní snahou v oblasti vylepšování sociálních a ekonomických podmínek prostých lidí. Vyrovnání severu ostrova s jeho bohatším jihem je sice úkolem dlouhodobým, ale splnitelným. Píle občanů Bali je toho spolehlivou zárukou!“ Tolik autorovo vyznání.

Výstava byla rozšířena i o dokumentární snímky východojávských sopek IJEN Crater a Mount BROMO.

Zahájení výstavy  - vernisáž se konala 28. května v 17 hodin, expozice byla přístupná vždy v otevíracích hodinách knihovny.

Záštitu nad výstavou převzal starosta města Říčan Mgr. Vladimír Kořen.