5. 10. 2015 - Vyhodnocení soutěže O pyšné noční košilce

V říjnu a listopadu 2015 se v knihovně uskutečnila výstava „Josef Čapek – malíř, básník, spisovatel“, uspořádána k 70. výročí jeho úmrtí. Při této příležitosti vyhlásila knihovna výtvarnou soutěž pro děti z MŠ.

Děti z mateřské školy měly za úkol vytvořit jeden nebo i více obrazů k pohádce Josefa Čapka „O pyšné noční košilce“. Mohly použít libovolnou výtvarnou techniku (např. koláž).

Soutěže se zúčastnily mateřské školy z Říčan a okolí – U Slunečních hodin, NEMO, Srdíčko, Čtyřlístek (spolu se svým střediskem „Kolovrátek“) a MŠ Světice

Vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo 5. října v 17 hodin v oddělení pro dospělé na Masarykově náměstí, u příležitosti zahájení výstavy. Na prvním místě se umístily práce z MŠ Světice, všechna díla však byla velmi zdařilá.

Hlavní cena dobře koresponduje s názvem i tématem soutěže - vítězné mateřské školy získaly pyžámka, která darovala společnost Pleas. Avšak ani ostatní soutěžící nevyšli naprázdno, připraveny byly i další odměny, hlavně knižní, ale i ty sladké ….