27. 4. 2017 "Knihovna po zavíračce" - Galerie nad Černými lesy

V roce 1983 otevřeli bratři Jiří a Zdenek Hůlové v Kostelci nad Černými lesy soukromou Galerii H, do roku 1988 zde uspořádali několik desítek výstav a akcí, na kterých se představilo více než 300 výtvarných umělců. Právě jeden z bratrů, a to Jiří Hůla, byl tentokrát hostem našeho cyklu „Knihovna po zavíračce“. Výtvarník, publicista a archivář Jiří založil v roce 1984 Studijní archiv Galerie H (dnes Archiv výtvarného umění), specializovanou sbírku dokumentů o současné výtvarné tvorbě. Stejnojmenné sdružení provozuje v Centru současného umění DOX v Praze-Holešovicích Otevřenou knihovnu, pořádá výstavy a přednášky, vydává knihy a katalogy, na adrese www.artarchiv.cz volně zpřístupňuje vlastní databázový informační systém abART. Naší knihovně Jiří Hůla daroval knihu, na které se autorsky podílel a jež je všem čtenářům k dispozici ve studovně.