1. 4. 2011 - Noc s Andersenem


Noc s Andersenem 2011

V 19 hodin dorazili spáči vybaveni spacími potřebami na místo činu: ZŠ Bezručova 94, Říčany. Někteří jedinci dovalili velké kufry na dovolenou a my doufáme, že tato zavazadla byla nakonec naplněna dojmy z této akce. Po uvítání se 73 dětí rozdělilo do 7 skupin a poté se začaly plnit pohádkové úkoly. Čekala je stanoviště – U motýla Emanuela, Čtvrtek na čtvrtku, pohádkové puzzle a další. Skupiny sbíraly razítka do cestovního pasu.

Vrcholem akce bylo zajisté vystoupení šermířské skupiny, která nás seznámila se způsoby bojů napříč stoletími. Zajímavý program byl naplněn ukázkami dobových kostýmů a sečných zbraní. Děti zaujatě sledovaly tuto skoro hodinovou produkci.

Poté byla dosbírána razítka do cestovních pasů a spáči se v tělocvičně uvelebili k spánku. Spací přípravy, nechyběli oblíbení plyšoví mazlíci a moderní vymoženosti typu nafukovací karimatky a podobně, byly podbarveny čtenářským maratonem titulu Podivuhodné vyprávění piráta Kolíska, tuto méně známou knihu Václava Čtvrtka jsme přečetli celou.

Poté se spalo, ráno jsme posnídali, rozdělili jsme ceny mezi všechny účastníky a poté jsme se odebrali domů.

Děkujeme všem, kteří tu s námi byli!

Mgr. Ivana Tůmová