20. 9. 2023 Noc literatury

Letošní Noc literatury se konala již podruhé a těšila se velkému zájmu. Tentokrát se četlo na třech místech. U nás v knihovně jsme hostili Karla Heřmánka ml., který předčítal z knihy Kalmann, jejímž autorem je Joachim B. Schmidt. V sousední Masaryk Plaza četl Matouš Ruml z knihy Průměrný index štěstí od Davida Machada. V Koloběhu bylo možné navštívit čtení Michaely Mauerové z knihy Přízrak v Hrdle od autorky Doireann Ní Gríofa. Celý večer úžasně moderovali studenti Gymnázia Říčany.

V knihovně jsme se pokusili vytvořit komorní atmosféru, prostor jsme zaplnili pohovkami a křesly, aby si naši hosté připadali jako při čtení knihy ve svém obývacím pokoji. O krásný prožitek se postaral příjemný hlas a přednes Karla Heřmánka ml. Pan Heřmánek poutavě o knize vyprávěl a sdílel s námi, co se mu na knize líbilo. Byla to skvostná a neotřelá kombinace pohledu na svět očima člověka s psychickou poruchou, skvělé detektivní zápletky, nečekané pointy, trošky smutku i humoru. Lidé odcházeli s nadšením a chutí si knihu přečíst. S panem Heřmánkem si také měli možnost podiskutovat, kam se ubírá jeho profesní život a současná umělecká tvorba.

Kalmann - prohlédnout knihu v katalogu

Průměrný index štěstí - prohlédnout knihu v katalogu

Přízrak v hrdle - prohlédnout knihu v katalogu