21. 9. 2011 - Malování na rynku


Galerie pod širým nebem - 15. ročník

Jako každý rok, i letos se děti z Říčan a okolí sešly při zářijovém Malování na rynku. Děti každý rok zobrazují své představy o různých pojmech, objektech, jevech, o všem možném podle tématu, které je zadáno. Záleží jen na nich, z jaké stránky toto téma uchopí. Každý rok je jiné, někdy je voleno z oblasti pohádek, fantazie, jindy je zase velmi konkrétní, z reálného života. Letošní téma mělo název „Čím jezdíme nejraději – můj oblíbený dopravní prostředek", což odpovídalo tomu, že se akce konala jako součást Evropského týdne mobility, zaměřeného na propagaci ekologie, bezpečnosti, udržitelného rozvoje a zdravého životního stylu.

Děti vytvořily mnoho zajímavých obrázků, nechyběly dopravní prostředky z říše pohádek (draci a různé nadpřirozené bytosti), oblíbenými prostředky jsou u dětí zřejmě ponorky, letadla a balóny. Zdařilá díla vždy vystavujeme v našem dětském oddělení a v přízemí staré radnice na Masarykově náměstí.

K hojné účasti a celkovému zdaru akce přispělo také krásné počasí. Jasno, teplo, občas slabý větřík a biozátěž minimální, na stupni 1, takže všichni byli v dobré kondici a při síle.