Tablet

Nově nabízíme v obou odděleních tablet, který mohou čtenáři využít při vyhledávání knih. Lze zde otevřít on-line katalog Tritius, který se nachází na našem webu a který jsou čtenáři zvyklí běžně používat. V katalogu je možné zadat konkrétní kritéria pro hledání. Kupříkladu prostřednictvím vhodně zvolených klíčových slov mohu vybrat historické romány z období První republiky. Pak už jen stačí vyrazit na procházku knihovnou, abecedně procházet autory a vybrat si nejlepší kousek. Obdobně lze nastavit různá další kritéria výběru, mimo jiné i to, zda čtenář již knihu četl. Velkým pomocníkem bude tablet i v situacích, kdy se knihy od jednoho autora nachází v různých částech či odděleních knihovny (toto je běžné zejména v oddělení pro děti, kde jsou knihy řazeny dle věku a zaměření).

Rádi vám s používáním tabletu poradíme, obraťte se na nás.