12. 5. 2016 - Marie Formáčková - autorské čtení

Naše knihovna přivítala ve čtvrtek 12. května spisovatelku, novinářku, pedagožku, publicistku a moderátorku PhDr. Marii Formáčkovou. Její profesní činnost je velmi bohatá. Pracovala dvacet let v časopise Vlasta, kde byla od roku 1989 šéfredaktorkou. Později byla šéfredaktorkou časopisů Květy a TV Revue. Od roku 2000 se věnuje publicistice a psaní knih na volné noze. Působí také jako středoškolská učitelka a je držitelkou ocenění za pedagogickou činnost v rámci ankety Zlatý Ámos. Je dramaturgií a moderátorkou (v TV Regina). Pro naši knihovnu je ovšem nejvýznamnější její činnost spisovatelská. Je autorkou či spoluautorkou desítek knih, zejména životních příběhů mediálně známých osobností. A právě známé i méně známé příběhy ze života těch, o kterých psala, zaujaly posluchače při její besedě v naší knihovně. Např. taneční minulost herečky Heleny Růžičkové či vyprávění o dalších hereckých osobnostech (Ljuba Skořepová, Zita Kabátová a mnoho dalších), s kterými se osobně znala, některé z nich se přímo podílely na psaní jejích knih. Pořad byl velmi úspěšný, pro návštěvníky zajímavý, vyznačoval se vysokou úrovní a noblesou, nebezpečí bulvárnosti se úspěšně vyhnul.