12. 9. 2019 - Richard Pachman

Součástí knihovny v Teršípově domě je  dvorek se zahradou, kde se lze posadit s knihou i bez ní, odpočívat, relaxovat a vychutnávat si krásný výhled do okolí, např. na Mlýnský rybník. Tyto krásné prostory jsme se rozhodli využít ke kulturním akcím. V září 2019 jsme připravili sérii čtyř pořadů nazvanou "Září v zahradě knihovny".

Prvním z nich bylo vystoupení Richarda Pachmana, skladatele, zpěváka, moderátora, ale i spisovatele a malíře. Protagonista představil svou v pořadí sedmou knihu „Jak chutná Mozart“, která představuje povídky a zamyšlení o cestě k životní harmonii. Autor nabízí i odpověď na to, jak se dá štěstí nalézt za tři minuty. Ukázky z této knihy, které Richard Pachman přečetl, skutečně nutí k přemýšlení a pozitivnímu přístupu k problémům. Diváky musely zaujmout i písně z jeho autorské dílny, které sám dokonalým způsobem zazpíval. Příjemné povídání, čtení, zpěv a vytvořená atmosféra nechaly zapomenout i na přízemní mrazík.