13. 9. 2017 - Malování na rynku

Akce pro děti, které naše knihovna pořádá, probíhají dále, i když máme v naší hlavní budově nyní zavřeno. V září se tradičně, už 21 let, koná Malování na rynku. Je to akce pro děti ze škol a školek, které se sejdou na Masarykově náměstí, dostanou (spolu se sladkými odměnami) kreslící potřeby a zobrazují své představy o různých pojmech, objektech, jevech, o všem možném, podle tématu, které je zadáno knihovnou. Letošním tématem byli „Hastrmani a bubáci“ na motivy z pohádek Josefa Lady. V letošním roce slavíme jubileum 130 let od narození a 60 let od úmrtí tohoto slavného malíře a ilustrátora.

Zatímco vloni jsme si při Malování užívali ještě pravého léta a slunečného dne, letos nám počasí příliš nepřálo. Báli jsme se, že děti odradí zima a obloha hrozící deštěm, spolu s větrem odnášejícím vše lehké a neupevněné (zvláště papíry, na které se malovalo). Ale obavy se nepotvrdily, přišla opět spousta mladých malířů ze škol a školek z Říčan a okolí – napočítali jsme účast 610 dětí.

Obloha splnila svou hrozbu v poledne, kdy dlouho očekávaný déšť opravdu přišel. Naštěstí velká většina obrázků už byla namalována. Vzniklo mnoho výborných a zajímavých prací, ty nejlepší budou vystaveny v dětském oddělení knihovny na Komenského náměstí a v přízemí staré radnice na Masarykově náměstí (od 29.9. do 12.10.).