14. 9. 2016 - Malování na rynku

Letošní začátek září ničím nepřipomínal blížící se podzim, spíše jakoby teprve teď začalo pravé léto. Také 14. září jsme se probudili do hezkého, slunného dne. Bylo jisté, že budeme malovat opravdu venku na náměstí a nebudeme muset, tak jako již několikrát, uplatnit „mokrou variantu“, kdy mladí malíři nacházeli úkryt v knihovně.

Malování na rynku má v Říčanech dlouhou tradici, letos se konal již 20., jubilejní ročník. Probíhá tak, že děti dostávají (spolu se sladkými odměnami) kreslící potřeby a zobrazují své představy o různých pojmech, objektech, jevech, o všem možném, podle tématu, které je zadáno knihovnou. Letošním tématem byl Maxipes Fík a jeho psí přátelé. Inspirací byl veliký plyšový Fík, který nám laskavě zapůjčilo Bistro Na Růžku.

Akce se tradičně zúčastňují školy a školky z Říčan a z okolí, letošní účast byla rekordní – přes 600 dětí ! Vzniklo mnoho výborných a zajímavých prací, ty nejlepší byly vystaveny v dětském oddělení knihovny na Komenského náměstí a v přízemí staré radnice na Masarykově náměstí (od 29.9. do 19.10.).