15. 2. - 28. 2. 2011 - Výstava Do Anglie s Karlem Čapkem

15.2.2011 jsme pozvali všechny zájemce o život a dílo spisovatele Karla Čapka do Husovy knihovny v Říčanech na Masarykově náměstí, kde byla na několika panelech instalována výstava fotografií

„Do Anglie s Karlem Čapkem“

Jedná se o amatérské fotografie z cesty po jižní Anglii, Irsku a Skotsku, které dokazují nesmírnou aktuálnost Čapkova cestopisu Anglické listy. Autory snímků je různorodá skupina cestovatelů. Na fotografiích je zobrazena nejen překrásná příroda, ale zachycují i cestovatelskou pohodu, památky, lidi nebo obydlí. Pohled cestovatelů koresponduje s vtipnými postřehy spisovatele, jehož drobné kresby z cest doplňují jednotlivé panely výstavy.

Výstava byla zapůjčena z Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše.

Výstavu mohli zájemci shlédnout při návštěvě oddělení pro dospělé Husovy knihovny v Říčanech vždy během výpůjční doby. Skončila 28.2.2011.