16. 9. 2015 - Malování na rynku

Jako každý rok, i letos se děti z Říčan a okolí sešli při zářijovém Malování na rynku, zvaném také Galerie pod širým nebem. Letos se konal již 19. ročník této populární akce, proběhla ve středu 16.9.  Děti při Malování na rynku dostávají kreslící potřeby a zobrazují své představy o různých pojmech, objektech, jevech, o všem možném, podle tématu, které je zadáno. Záleží jen na nich, z jaké stránky dané téma uchopí. Každý rok je jiné, někdy je voleno z oblasti pohádek, fantazie, jindy je zase velmi konkrétní, z reálného života. V minulých letech malovaly děti např. strašidla z hradů a zámků, ale také co se jim líbí na našem městě, své představy o životním prostředí, jak se jim líbí v knihovně či čím by chtěly být. Letošním tématem byla obrázková abeceda, která poskytuje hodně prostoru pro uplatnění vlastní fantazie. Hodně využité bylo písmeno A, mnoho dětí namalovalo auta. Dále vzniklo mnoho obrázků zvířat, jeden z nejhezčích byly ježci, tedy pod písmenem J.

Akce se tradičně zúčastňují školy a školky z Říčan a z okolí, letos bylo hodně dětí zejména ze ZŠ Masarykovo náměstí, ZŠ Bezručova, ZŠ Nerudova a z Mateřské školy Světice. Celkem přišlo 400 dětí.

Tak jako v minulém roce, i letos jsme měli štěstí na počasí, takže se vše mohlo uskutečnit opravdu v exteriéru na náměstí a nebylo třeba se schovat v knihovně.