19. 6. 2024 Beseda a autorské čtení s Vladimírem Kořenem

Vladimír Kořen je člověk zabývající se mnoha aktivitami. V každém z nich byl natolik úspěšný, že mohl přispívat ke kvalitní zábavě i poučení široké veřejnosti, a dokonce do jisté míry i ovlivnit život velké skupiny obyvatel. To první jako známý televizní moderátor a tvůrce pořadů, zejména o přírodě (Živé srdce Evropy, Tajemství vody, Zázraky přírody a mnoho dalších), to druhé jako starosta Říčan, které se za jeho působení stalo problémem s nejvyšší kvalitou života mezi městy v ČR . Celým jeho životem její provází vztah k přírodě ak její ochraně, podloženým odbornými znalostmi, nikoliv fanatickým aktivismem.

V průběhu let získal zkušenosti odpovídající několika životům běžných lidí. Napsat o nich knihu se ukázalo jako naprosto přirozené, na nedostatek nebylo možné si stěžovat. Jeho prvotina Řeka zázraků otevírá Vladimírův vnitřní svět a provází padesáti lety jeho nanejvýš zajímavého a plodného života. Je psaná velmi kultivovaným jazykem a právem se těší vysokému hodnocení v anketách. Tato kniha byla také hlavním tématem pořadu, který se v naší knihovně objevil. Vladimír Kořen četl úryvků, odpovídal na spoustu dotazů a zejména rozepsal návštěvníky jejich knihy.

Zájem o pořad byl značný, přesahoval možnosti nevelkého sálu v knihovně, mnozí návštěvníci poslouchali Vladimírovo vyprávění z chodby. Pořad patří k těm nejúspěšnějším, které se v knihovně konaly.