19. 9. 2019 - Jan Burian

Součástí knihovny v Teršípově domě je  dvorek se zahradou, kde se lze posadit s knihou i bez ní, odpočívat, relaxovat a vychutnávat si krásný výhled do okolí, např. na Mlýnský rybník. Tyto krásné prostory jsme se rozhodli využít ke kulturním akcím. V září 2019 jsme připravili sérii čtyř pořadů.

Druhým v pořadí (po vystoupení Richarda Pachmana týden předtím) bylo setkání s písničkářem, muzikantem, hudebním skladatelem, básníkem, publicistou, spisovatelem a moderátorem Janem Burianem. Svůj pořad nazval Ekologie duše aneb Jak se nezbláznit v tomto světě. Byl to pořad písní u klavíru, spojený s vyprávěním, besedou a autorským čtením z asi 20 vydaných i zatím nevydaných knih. Tento večer byl chladný (12 - 13 stupňů C), umělce jsme museli k vystoupení v exteriéru dosti přemlouvat (existovala totiž i varianta přesunout pořad dovnitř do knihovny). Nakonec však nikdo nelitoval, i Jan Burian se při vystoupení řádně "rozehřál".Jeho vtipné vyprávění a pěkné písničky přítomné diváky pobavily, potěšily, rozesmály a snad i malinko zahřály.