2. 6. 2023 Výtvarný ateliér a Troufalost

2. června proběhla v naší knihovně zajímavá odpolední akce, na které se podílelo KC Labuť a Město Říčany.  Mapovala kulturní život na jedné z říčanských škol - 2. základní škole Bezručova. Tato ZŠ, zřízená Městem Říčany, je velmi aktivní v oblasti umění a kultury a dosahuje v ní zcela ojedinělých výsledků, nezřídka srovnatelných s profesionální úrovní. V „kouzelné zahradě“ jsme mohli shlédnout díla z výtvarného ateliéru vedeného známou malířkou a výtvarnicí Petrou Hřivnáčovou, včetně erudovaného výkladu. Hezkým hudebním zážitkem bylo vystoupení školní kapely Troufalost, která vyvíjí svou činnost už mnoho let a díky učiteli a výbornému muzikantovi Martinu Mužíkovi, který ji vede a obětavě se jí věnuje, hraje opravdu dobře.