21. 3. 2019 - Andor Šándor

V pořadí druhá velká akce (po autorském čtení s Michalem Vieweghem) v nových prostorách Teršípova domu, která prověřila naše organizační schopnosti. Pořady v knihovně vyžadují úpravu prostor, dočasné přestěhování regálů a na jejich místo umístění židlí pro návštěvníky. Při předpokládané větší návštěvě pak také instalaci ozvučovací aparatury. A při pořadu s osobností formátu generála Andora Šándora je jistě důvod velkou návštěvnost očekávat. Očekávání se naplnila, upravený sálek naší knihovny byl zcela zaplněn množstvím návštěvníků, z nichž mnozí přišli s velkým časovým předstihem, aby se na ně dostalo. Úplně všichni se tentokrát do sálu nevešli, ale mohli besedu poslouchat i ve vedlejších prostorách díky dobrému ozvučení. Generál Šándor, bývalý náčelník vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní poradce, mluvil velmi zajímavě a zasvěceně o různých tématech týkající se současné bezpečnostní situace u nás i ve světě, nevyhýbal se ani kontroverzním záležitostem a vyvolal tím zajímavou besedu s těmi, kteří s ním souhlasili i s těmi, kteří měli jiné názory. Ale i ti odcházeli z besedy spokojeni. Návštěvnost byla opravdu rekordní, kapacita prostor knihovny byla naplněna rozhodně více než na 100 %, ale i takto vše proběhlo ke spokojenosti všech přítomných.