21. 4. 2016 - "Knihovna po zavíračce" - Jan Pillvein - Obrazy pro radost

Hostem „knihovny po zavíračce“ byl tentokrát malíř a karikaturista Jan Pillvein. Se zájmem jsme si poslechli jeho vyprávění o své tvorbě, běhu života i o spolupráci s dalšími umělci, ať už v měřítku celostátním až mezinárodním, či regionálním. Právě ten regionální rozměr byl pro říčanské návštěvníky velmi zajímavý – Jan Pillvein je významným členem místní umělecké skupiny „Od Anežky“, pojmenované podle restaurace, kde se umělci scházeli. Mnozí jeho kolegové z této skupiny – Josef Brázda, Daniela Řezníčková, Jiří Vála, Julius Žembery či Jan Hell, byli rovněž na pořadu přítomni a nevynechali příležitost přispět do besedy svými pohledy a názory. Tak jako všechny „knihovny po zavíračce“, i tento pořad provázela domácká, až rodinná atmosféra, nechybělo občerstvení a pohoštění, které naše knihovnice pro hosty připravily.