21. 9. 2022 Noc literatury

Současná literatura, netradiční místa, známé tváře: taková je NOC LITERATURY, která na atraktivních či běžně nedostupných místech přibližuje široké veřejnosti ukázky z nové tvorby evropských spisovatelů v podání známých hereckých osobností. Unikátní propojení neobvyklého místa, osobité interpretace a literárního textu nabízí nevšední kulturní zážitek a příležitost seznámit se s myšlením současných evropských autorů. Jde o mezinárodní projekt organizovaný Českými centry již od roku 2006.

Noc literatury proběhla ve středu 21. září 2022 také v Říčanech, a to v Husově knihovně, v multifunkčním centru Masaryk Plaza 65, v Koloběhu a na Říčanském hradě. Čtení probíhalo vždy po půlhodinách, zájemci se mohli postupně zastavit na všech místech a poslechnout si tak všechny čtené úryvky.

V knihovně četl herec Jan Holík číst z knihy Alexandra Gorkowa Děti poslouchají Pink Floyd.

Čtení začalo v 18 hodin a probíhalo do 22 hodin. Jednalo se o v Říčanech novou, nevyzkoušenou akci, vzhledem k tomu jsme návštěvnost považovali za uspokojivou, i když s postupujícím časem měla klesající tendenci. Na první seance přicházelo kolem 15 – 20 zájemců, po 20. hodině jich ubylo, ale hojně navštívená byla ta poslední od 21.30.