23. 5. 2013 - Jan Burian - Veřejná knihovna - královna mezi veřejnými domy

Dalším z hostů v říčanské knihovně byl Jan Burian - písničkář, skladatel, spisovatel, básník, publicista, moderátor, cestovatel, glosátor a komentátor žhavé české současnosti i vychladlé minulosti. Je synem českého avantgardního divadelníka E. F. Buriana a herečky a spisovatelky Zuzany Kočové a vnukem operního pěvce Emila Buriana. Jeho programy pro knihovny jsou kombinací mluveného slova, písniček a čtení. Pořad v říčanské knihovně, v oddělení pro dospělé na Masarykově náměstí, se konal ve čtvrtek 23. května od 18.30. Jednoznačně patřil k nejlepším pořadům u nás konaným. Jan Burian střídal četbu ze svých děl (převážně fejetonů) s písněmi s vlastním doprovodem na el. piano a s odpověďmi na otázky návštěvníků. Společným znakem všeho byla nenásilná vtipnost, nápaditost, inspirace, vytříbený vkus a celková noblesa. Své pověsti nezůstal Jan Burian nic dlužen.