23. 9. 2019 - Loučení s létem - buřty, muzika, nadílka

Součástí knihovny v Teršípově domě je dvorek se zahradou, kde se lze posadit s knihou i bez ní, odpočívat, relaxovat a vychutnávat si krásný výhled do okolí, např. na Mlýnský rybník. Tyto krásné prostory jsme se rozhodli využít ke kulturním akcím. V září 2019 jsme připravili sérii čtyř pořadů.

V pořadí třetí (po Richardu Pachmanovi a Janu Burianovi) bylo „Loučení s létem“, konané poslední letní den. Připravili jsme ve spolupráci s restaurací U labutě pro návštěvníky bohaté pohoštění. „Zlatým hřebem“ byly buřty (pro každého návštěvníka jeden zdarma) a dvě ohniště. Bylo pamatováno na vše – „napichovátka“, dostatek dřeva, velká nabídka nápojů i zákusků. Knihovna také nabízela možnost odnést si vybrané knihy z jejích přebytečných zásob, což návštěvníci hojně využívali. Odpolednem provázela skvělá kapela Blek – flek, která výborně doplňovala atmosféru písničkami z oblasti country, popu i rocku. Akce se setkala s velkým zájmem, byli jsme až překvapeni výbornou návštěvností. Všichni odcházeli spokojeni. Akci považujeme za jednu z nejúspěšnějších v tomto roce.