27. 3. - 28. 3. 2015 - Noc s Andersenem

S kým že jsme to nocovali? No přece s Andersenem! Noc s Andersenem, dnes již mezinárodní akce s více jak tisíci účastníky proběhla v tomto roce opět i v říčanské knihovně. Připomínali jsme si, jako každý rok, jak narození H. CH. Andersena, tak i 100. výročí narození českého spisovatele Jana Drdy. Úkoly, které musel každý spáč splnit, aby mohl s námi nocovat, se týkaly Českých pohádek a jejich představitelů. Na tu hlavní část, tedy páteční večer a noc z pátku na sobotu 27. – 28. 3. jsme si ale připravili úkoly z knih Jana Smolíka a Kláry Smolíkové, které nás zavedly do středověku. Připomněli jsme si stará řemesla (mnohdy již neznámá), umělecké slohy, něco z křesťanství, druhy trestů i obléhání hradů. Každý účastník si vyrobil erb, kterým znázornil svou rodinu, nebo jen sám sebe. Erby se opravdu povedly a většina dětí je ponechala v knihovně na výzdobu, kde si je každý může prohlédnout. Součástí výzdoby zůstane také krásný hrad nakreslený k této příležitosti naší milou novou kolegyní Petrou Žáčkovou. Děti přispěly ke společné zábavě nejen vtípky, ale také hrou na flétnu, písní, či básničkou, čímž příjemně překvapily všechny přítomné knihovnice.

Děkujeme také sponzorům, těm stálým jako je Řeznictví-Uzenářství Stárek Mnichovice a Pekařství Frydrych Říčany, za skvělé občerstvení a také firmě PLEAS, která nám poslala pro děti balónky
a pohádková pexesa.