27. 4. 2015 - Vernisáž výstavy "V hlavní roli loutka"

Město Říčany, Základní umělecká škola Říčany, Husova knihovna Říčany, Fakulta strojní ČVUT v Praze a divadelní společnost Loutky bez hranic vyhlásily pod patronací místostarostky Města Říčany Hany Špačkové regionální výtvarnou soutěžní přehlídku s názvem V HLAVNÍ ROLI:  LOUTKA. Soutěž byla určena dětem od 6 do 18 let (rozdělena do 3 kategorií). Došlé práce hodnotila odborná porota ve složení: Předsedkyně poroty: Mgr. Zdeňka Valentová, ředitelka ZUŠ Velké Popovice, výtvarnice. Členové poroty: Hana Šebestíková - vedoucí VO na ZUŠ Říčany, výtvarnice, Mgr. Helena Dušková - učitelka VV na ZŠ Strančice, učitelka VO na ZUŠ Říčany - Strančice, Zdena Hošková - galeristka, Praha, Hana Večeřová - učitelka VO ZUŠ Velké Popovice.

Vernisáž  s vyhlášením cen proběhla v zasedací místnosti budovy Staré radnice na Masarykově náměstí 27. dubna v 18 hodin. Zahájili ji dva Kašpárci ...... Poté se návštěvníci odebrali do knihovny, kde si prohlédli vystavené práce. Ty bylo možné si prohlédnout i později, až do 24. května.

Dětem patří poděkování za krásné výtvarné práce ! Výsledková listina soutěže zde