28. 11. 2015 - Den pro dětskou knihu

28. 11. 2015 - "Den pro dětskou knihu" - letos jsme se v našem oddělení pro děti poprvé zúčastnili této nové celostátní knihovnické akce, při které se stírá rozdíl mezi čtenářem a tvůrcem - děti mohou vytvořit vlastní knížky.

Pro děti jsme měli připravena leporela. Děti mohly pro inspiraci využít knihy, obrázky, pastelky, lepidla a nůžky. Výroba vlastních nových nápaditých knih mohla začít.

Účast dětí s rodiči byla v první adventní víkend hojná, přišlo téměř 50 dětí, což jsme ani neočekávali a příjemně nás to překvapilo. Všichni se s chutí pustili do vymýšlení vlastních příběhů a výroby knih. Vybarvovaly se také omalovánky, luštily zábavné kvízy a děti nám pomáhaly i s výrobou a ozdobením vánočního stromečku, který máme v knihovně.

Firma Audiotéka nám zdarma poskytla dvě audioknihy, které jsme všichni společně poslouchali. Byly to příběhy Macha a Šebestové a Lovci záhad. Za poskytnuté audioknihy tímto děkujeme.