María Isabel Sánchez Vegarová: Anne Franková

Autor/ka recenze: Jana Svobodová

Kniha vyšla v edici Malí lidé, velké sny. Jedná se o životopisné příběhy významných osobností, které napsala María Isabel Sánchez Vegarová. Tato kniha je krásně ilustrovaná Svetou Doroshevovou.
Anne se narodila v Německu jako židovské děvčátko. Když jí byly čtyři roky, tak se její rodina přestěhovala do Nizozemska. Jako židé to však neměli nikde lehké. Anne dostala ke svým třináctým narozeninám deník a poznala radost, kterou přináší psaní. Do něj barvitě popsala útrapy válečného života. S rodinou se skrývali v tajném přístavku za knihovnou v budově, kde otec Anne pracoval. Nemohli odejít, museli být potichu a dělili se o stísněný prostor i s další židovskou rodinou. Dívka si přála stát se spisovatelkou a tímto deníkem se jí sen splnil.
Škoda, že ses nedožila poznání, že se tvoje knížka, Deník Anne Frankové stále čte…

prohlédnout knihu v katalogu

www.ctuctescteme.cz