Katalog online

Tritius Čtenářské konto

31. 3. 2023 Noc s Andersenem

Naše letošní Noc s Andersenem byla věnována devadesátým narozeninám Ferdy Mravence – tedy příležitosti výročí, kdy se v roce 1933 tento známý kreslený hrdina prvně objevil v Lidových novinách.

Akce proběhla v pátek 31. 3. 2023 od 18 do 22 hodin a byla pohádkově kouzelná. Na rozdíl od jiných dní, kdy se v knihovně převážně čte, jsme se pustili do tvoření a soutěžení. Stali se z nás Ferdové a Berušky a celý večer jsme si užívali jako hmyzí kamarádi.

Hned na začátku jsme se rozdělili na dva týmy – modří a červení mravenečci. Každá mravenčí parta si postavila svoje mraveniště s pořádnou mravenčí vlajkou a ozdobili jsme se šátky ve stylu Ferdy Mravence. Podnikli jsme pátrací akci, kde jsme nalézali věty tvořící životopis Ondřeje Sekory, Ferdy Mravence, Berušky a Brouka Pytlíka. Pak jsme si vyrobili kuličku chrobáka lesního, alias brouka hovnivála. S tou jsme pak závodili na rychlost ve cvrnkání kuličky po dráze do domečku. Závod to byl napínavý, výkony velké, takže jsme se z toho všeho pěkně unavili. Dali jsme si dobrou svačinku a příjemně jsme si odpočinuli u pohádky. Rozloučili jsme se s mraveništěm, hmyzími kamarády, a když přišli rodiče, tak jsme šli spát domů do svých postýlek.