Renáta Fučíková, Lenka Křížová Procházková, Anna Musilová, Kateřina Tučková: Hrdinky

Autor/ka recenze: Jana Svobodová

Tato krásná kniha by slušela knihovnám všech českých dívek. A v knihovnách českých chlapců by se vyjímala také skvěle. Je překrásně ilustrovaná studenty ateliéru Didaktické ilustrace Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara a také Renátou Fučíkovou. O autorství jednotlivých medailonků se podělily Renáta Fučíková, Kateřina Tučková, Lenka Křížová Procházková a Anna Musilová.
Zaujaly mě všechny příběhy, nejvíce české světice a zakladatelky řádu křížovníků se zlatou hvězdou svaté Anežky, české a uherské královny a rakouské arcivévodkyně Marie Terezie, příběh podnikatelky a filantropky Anny Náprstkové, spisovatelky Boženy Němcové, spisovatelky a průkopnice ženského vzdělávání Elišky Krásnohorské, malířky, grafičky a knižní ilustrátorky Zdenky Braunerové, filozofky a poustevnice Anny Pammrové, šlechtičny a mecenášky Sidonie Nádherné, příběh první české doktorky technických věd a političky Marie Tumlířové, malířky Toyen, módní návrhářky Hany Podolské, humanitární pracovnice a zachránkyně židovských dětí Marie Schmolkové, překladatelky a novinářky Mileny Jesenské, právničky, političky a bojovnice za práva žen Milady Horákové, filmové režisérky Věry Chytilové, spisovatelky a nakladatelky Zdeny Sulivarové, první dámy a zakladatelky Výboru dobré vůle Olgy Havlové i architektky Evy Jiřičné.
Zkrátka inspirativních českých žen je naše historie plná, tuto knihu si proto musíte přečíst…

prohlédnout knihu v katalogu

www.ctuctescteme.cz