Michael Třeštík: Umění vnímat umění pro děti a rodiče

Autor/ka recenze: Jana Svobodová

Naprosto úchvatná kniha z pera nejvtipnějšího muže na facebooku a nejenom to, také vnímavého pozorovatele umění, architekta, umělce, sběratele a skvělého spisovatele Michaela Třeštíka. Jeho průvodce uměním prostě musíte mít doma nebo si ho půjčit třeba v knihovně a společně s dětmi nebo sami si ho přečíst. Michael Třeštík vám dokáže otevřít oči a podívat se na umění úplně nově. Budete mít pocit, že se na některá díla, která již znáte, díváte úplně poprvé.
Kniha je vyprávěna formou dialogu mezi dítětem a mužem. Baví se o uměleckých dílech, obrazech, sochách, o tom, jak na ně působí, co se jim líbí a co naopak ne. Jakou z díla cítí náladu, atmosféru, počasí, energii, dojem. Kniha také obsahuje faktografické údaje k jednotlivým dílům, autorům, stylům, slohům i pojmům. Je tak kompletním průvodcem do světa vnímání umění.
Líbilo by se mi jít s panem Třeštíkem na jím komentovanou procházku Prahou s návštěvou jakékoli galerie či muzea. Byl by to zážitek!

prohlédnout knihu v katalogu

www.ctuctescteme.cz