Katalog online

Tritius Čtenářské konto

Přednáška a beseda Komenský a Smetana ve Švédsku

Srdečně vás zveme na přednášku a besedu s Blankou Karlsson, která představí výsledky třicetiletého bádání po stopách známých i neznámých Čechů ve švédských archivech (neznámá fakta, nálezy a publikace).

Uvádí Blanka Karlsson. Host: Martina Fialková

Oddělení pro dospělé, Masarykovo náměstí 66, vstup volný.

Blanka Karlsson - historička, filoložka, slavistka, bohemistka, komenioložka, editorka, výtvarnice a historická šermířka. Obhájila 3 diplomy Mgr, Ph.Dr. a PH. D. na Univerzitě Karlově v Praze, ale od roku 1984 trvale žije a působí ve Švédsku. V roce 1991 obdržela od švédského krále příspěvek z královského fondu na bádání o Komenském a Smetanovi. V letech 1991-2006 doktorandka slavistiky na Univerzitě v Uppsale. V roce 2006 založila ve Švédsku vlastní Vydavatelství Blanka Pragensis Förlag. Bibliografie díla: 92 titulů knih a článků v oborech historie, kulturní dějiny, pedagogika, filologie, bohemistiska, vědecká práce v autografii. Krátký filmový portrét Blanky Karlsson je obsažen v již uvedeném dokumentu České kořeny ve Švédsku.