Katalog online

Tritius Čtenářské konto

Výstavy v rámci akce Česko - švédský měsíc v Říčanech

1. Kulturní dědictví UNESCO – Švédsko (Masarykovo náměstí)

Putovní panelová výstava představí 24 švédských položek historického a kulturního dědictví, zapsaných na seznamy světového dědictví UNESCO – materiální , přírodní, nehmotné kulturní dědictví lidstva a Paměť světa.

2. Česká stopa – švédská (Masarykovo náměstí)

Putovní panelová výstava 48 významných českých a švédských osobností vzájemné kulturní  a společenské spolupráce, případně s významnými českými či švédskými rodinnými kořeny (např.  Olof Palme, Tuva Novotny,  Ingvar Kamprad,  Rudy Linka, George Riedel,   J. A. Komenský, Bedřich Smetana, Paulína Pořízková, … )

3. Od ucha k uchu – o sdružení Šafrán (Husova knihovna)

Putovní výstava o historii nakladatelství Šafrán, které vzniklo v roce 1972, členy byli Jaroslav Hutka, Vladimír Merta, Vlastimil Třešňák, Petr Lutka, Dáša Voňková, Vladimír Veit, Jan Burian, Jiří Dědeček, Zuzana Homolová atd.

4. Genealogie švédských králů (Husova knihovna)

V rodokmenu je zachyceno také několik desítek předků švédských králů z řad české šlechty. Autorem rodokmenu je Jan Drocár (Česká šlechta).